KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13521441

nr 1352 1441

Rune Persson

(1914-1990), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 65x81 cm

Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 18:08:35

5/10 16:08:36 1      Vinnande bud

Rune Persson

Läs mer om Rune Persson